Cinsel saldırıdan tutuklanan askerin savunması: Saygın biriyim

Şırnak’ta 12 Nisan’da yolda yürüyen iki kadına cinsel saldırıda bulunan Uzman Çavuş Zekeriya Çelik, açığa alındıktan sonra dün çıkarıldığı mahkemece “cinsel saldırı” suçlamasıyla tutuklandı. Çelik’in Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandığı Şırnak Sulh Ceza Mahkemesi’nde verdiği ifadeye ulaşıldı.

UZMAN ÇAVUŞUN SAVUNMASI

MA’nın haberine göre, Çelik, taciz ettiği kadınlara “yardım etmek” için binaya girdiğini ve olayda “mağdur” olduğunu ileri sürdü. Çelik, olay günü eşiyle tartıştığını ve hava almak için dışarıya çıktığını, tugaydan çarşıya doğru yürürken kadınlardan birsinin bir apartmana girdiğini ve sonrasından binadan “yardım edin” sesi duyduğunu iddia etti.

Çelik, ses üzerine apartmana girdiğini, daha sonra kadınların bağırmaya başladığını, kendisinin de “Ben askerim sakin olun yardım etmeye geldim” dediğini ileri sürdü. Binaya giren bir kişinin Kürtçe bir şeyler söylemesi üzerine koşar adımlarla yürüyemeye başladığını kaydeden Çelik, polis merkezinin olduğu sokağa doğru koşmaya başladığı sırada etrafını çeviren kişilerce darp edildiğini söyledi.

‘SAYGIN BİR İNSANIM’

Cinsel saldırı suçlamasını reddeden Çelik, “Ben 15 yıldır kamu hizmeti yapıyorum. 1.90 boyunda ve 90 kg birisiyim. Birisine zarar vermeye kalksam yaralayacak ölçüde zarar verebilirim. Ben o ortamda, o adrenalinde bırakın yaralamayı kimseye dokunmadım, itmedim” sözleriyle kendisini savundu.

Olay günü alkollü olduğunu itiraf eden Çelik, “Üzerime atılı suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Mesleğimde saygın ve sevilen bir insanım. Görevde yükselme sınavında başarılı olduğum için bir hafta sonra bu sınava girecektim. Böyle bir şey yapmam söz konusu değildir. Benim de bir ailem var. Bu olaydan dolayı kamuoyunda linç edildim” dedi.

Çelik, ayrıca kendisine “iftira” atıldığını ve “iftira” atanlardan şikayetçi olduğunu dile getirdi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir